تلفن تماس: 09157776899


سامانه انتخاب گیاه، یک سیستم هوشمند جهت انتخاب مناسب ترین گیاهان بر اساس فاکتورهای محیطی تاثیرگذار بر حیات و رشد گیاهان می باشد. شما می توانید با کلیک بر روی هر مورد توضیحات آن را دریافت نمایید. همچنین برای دریافت نتیجه نیاز به پاسخگویی به همه ی موارد نمی باشد و می توانید هر فاکتور که لازم می بینید پاسخ دهید تا گیاهان سازگار با شرایط خود را مشاهده نمایید.

# عنوان کم متوسط زیاد بدون تاثیر دارد ندارد
1 میزان متوسط گرمی هوا در طول سال در محل کاشت
در این سوال متوسط گرمای سالیانه و یا ماهیانه در مکانی که قرار است گیاه در آن کاشته شود مورد نظر است. درصورت اندازه گیری با دماسنج یا مراجعه به سایت های هواشناسی، اگر عدد نشان داده شده : بین 5 تا 15 سانتیگراد باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 15 تا 30 سانتیگراد باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 30 تا 50 سانتیگراد باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
2 میزان سردی هوا در طول سال در محل کاشت
در این سوال متوسط سرمای سالیانه و یا ماهیانه در مکانی که قرار است گیاه در آن کاشته شود مورد نظر است. درصورت اندازه گیری با دماسنج یا مراجعه به سایت های هواشناسی، اگر عدد نشان داده شده : بین 5تا 0 سانتیگراد باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 0 تا 5 - سانتیگراد باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 5 - تا 40 - سانتیگراد باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
3 میزان سایه موجود در طول سال در محل کاشت
در این سوال تعداد روزهای ابری سال، در مکانی که قرار است گیاه در آن کاشته شود مورد نظر است. درصورت مارجعه به سایت های هواشناسی و یا بصورت کلی با توجه به تجربیات شخصی اگر عدد نشان داده شده: بین 0 تا 50 روز باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 50 تا 100 روز باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 100 تا 200 روز باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
4 آلودگی هوا در طول سال در محل کاشت
شاخص کیفیت هوا ( Air quality index): یا شاخص آلودگی هوا با نام اختصاری AQI، شاخصی عددی است که توسط سازمان‌های دولتی برای سنجش آلودگی هوای یک منطقه و پیش‌بینی آینده آن به کار می‌رود. با افزایش عدد این شاخص، احتمال در خطر قرار گرفتن سلامت عمومی بالاتر می‌رود. در این سوال هدف اعلام میزان آلودگی هوا در طول سال در محل کاشت گیاه است. برای توضیح بیشتر شاخص ها: پاک: در این شرایط کیفیت هوا رضایت‌بخش و دارای خطر سلامتی ناچیز یا به کل فاقد ریسک سلامتی است سالم: کیفیت هوا در این شرایط قابل قبول است و برای تعداد بسیار کمی از افراد با ملاحظات بهداشتی خاص همراه است. در این شرایط افرادی که نسبت به ذرات معلق، دی‌اکسید نیتروژن و ازن حساسیت ویژه‌ای دارند ممکن است علائم تنفسی از خود بروز دهند ناسالم برای گروه‌های حساس: افراد بیشتری از گروه‌های حساس (مثل بیماران قلبی، سالمندان، کودکان و زنان باردار) در این شرایط ممکن است اثرات بهداشتی خاصی را تجربه نمایند، ولی اکثریت مردم تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند ناسالم: در این حالت هر فردی ممکن است اثرات سوء بهداشتی را تجربه کند و اعضای گروه‌های حساس نشانه‌های حادتری را بروز می‌دهند بسیار ناسالم: در این حالت هر فردی ممکن است تحت خطر اثرات جدی بهداشتی باشد خطرناک: این حالت اخطاری جدی برای سلامت همه افراد و بیانگر شرایط اضطراری است درصورت مراجعه به سایت های تعیین کننده میزان آلودگی هوا، اگر عدد نشان داده شده : بین 0 تا 100 (یا عبارت پاک و سالم) باشد گزینه کم انتخاب شود. بین 100 تا 200 (یا عبارت ناسالم برای گروه های حساس و نا سالم) باشد گزینه متوسط انتخاب شود. بین 200 تا 500 (یا عبارت بسیار ناسلام و خطرناک) باشد گزینه زیاد انتخاب شود.
5 میزان غرقاب بودن خاک در طول سال در محل کاشت
به میزان رطوبت دائمی طبیعی خاک گفته می شود. . برای مثال به علت بالا بودن سطح آب زیرزمینی در منطقه ای، خاک آن منطقه دائما مرطوب است. در این گونه از زمین ها روئیت گیاه نی میتواند نشانه مرطوب بودن دائمی خاک باشد.
6 اهمیت داشتن گیاه گلدار در محل کاشت
منظور از این سوال تمایل به داشتن گیاه گلدار است.
7 اهمیت داشتن گیاه با برگ رنگی در محل کاشت
منظور از این سوال تمایل به داشتن برگ رنگی است.
8 اهمیت داشتن گیاه با بخش های معطر در محل کاشت
منظور از این سوال تمایل به داشتن بخش معطر است.
9 میزان آفات موجود در محل کاشت در طول سال
منظور از این سوال، میزان آفات طبیعی موجود در محل کاشت گیاه است. برای پاسخ به این سوال می توان به وضعیت آفات موجود در گیاهانی که در حال حاضر در محل کاشت گیاه قرار دارند رجوع کرد.
10 میزان بیماری های گیاهی موجود در محل کاشت در طول سال
منظور از این سوال، میزان بیماری طبیعی موجود در محل کاشت گیاه است. برای پاسخ به این سوال می توان به وضعیت بیماری موجود در گیاهانی که در حال حاضر در محل کاشت گیاه قرار دارند رجوع کرد.
0%
پیشرفت